Matoshi merr përkrahje, qendrës së Anamoravës i dha mbështetje jetike

Kamenicë – Nga qytetarët dhe aktivistët në teren Fatmir Matoshi është cilësuar si njeri i punës dhe i shpresës, mbështetës i Anamoravës dhe i të gjitha komunave të Kosovës.

Fatmir Matoshi e ka intensifikuar kontaktin e tij me qytetar dhe aktivist të AKR-së në teren, ku po merr mbështetje nga të gjitha kategoritë.

Matoshi është cilësuar si njeri i punës dhe i shpresës. Etnikë Krivaqa ka thënë se do të jetë gjithmonë në përkrahje të Fatmir Matoshit sepse sipas saj është njeri i punës dhe i shpresës. “Mbështetës i trevave të lëna pas dore për vite me radhë. Dardanës së harruar ia ndau për 3 vitet në vijim 5 milionë euro buxhet. Gjilanit qendrës së Anamoravës i dha mbështetje jetike. Të gjitha komunave të Kosovës u ndau grante për ambientin, për mirëqenien e qytetarëve të tyre. Një njeri i tillë, i qetë, i urtë, modest, bashkëpunues, reprezentues në mekanizmat dhe organizatat ndërkombëtare i duhet Kosovës” ka shkruar Rinë Matoshi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).