Matoshi: KEDS-i po bënë ndërprerje të pakuptimta të rrymës në Kamenicë

Kamenicë – Në Kamenicë, zakonisht në fundjavë ka shumë më tepër njerëz që kalojnë ditët e pushimit këtu. Edhe kjo pjesë po bahet shumë e rëndë dhe duket si tendencë e qëllimshme që njerëzit të mërziten edhe nga kjo. Për këtë po përkujdeset KEDS që banë ndërprerje të pakuptimta të rrymës ka shkruar Fatmir Matoshi.

“Javën e kaluar ka pas ndërprerje të rrymës disa herë, duke përfshi edhe ditën e ejte gjatë kohës kur Kosova luante ndeshjen e futbollit kundër Maqedonisë së Veriut. Prapë këtë javë, po vazhdon e njëjta. Këto vetëm prishje rrjeti nuk janë. Është për keqardhje që njerëzit që jetojnë këtu e ata që vijnë kohë pas kohe të trajtohen si njerëz të rendit të dytë” ka shkruar Fatmir Matoshi ish ministër./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).