Matoshi: Emërimi i pesë zëvendësministrave në një ministri, është veprim tepër i keq

Gjilan – Fatmir Matoshi thotë se emërimi i pesë zëvendësministrave në një ministri, është veprim tepër i keq për imigjin e qeverisë dhe shpenzim i panevojshëm i buxhetit të shtetit.

”Këto emërime nuk i bëjnë aspak nder as partive politike në koalicion. Edhe AKR që pa u bërë pjesë, e ka votuar këtë qeveri, duhet dhe besoj që publikisht do të heq dorë nga mbështetja e mëtutjeshme e saj për shkak të emërimeve të këtilla” ka shkruar Matoshi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).