RCCOLA

Markuopolus dhe Galatasaray mposhtin Dritën e Skënderbeun

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Kupa Ballkanike ne Volejboll, e cila po mbahet në Gjilan, ka sjellur sot dy duele mjaft interesante.

Kampionia e Kosovës, Drita, ka pësuar humbje me rezultat 3:1 në sete nga skuadra greke, Markopuolo.

Vashat e Markopoulos setin e pare e fituan 25:17. Seti i dytë ishte thuajse i barabartë dhe përfundoi 25:23 për skuadrën greke.

KKVITI

Të pranishmit në palestrën në Gjilan u gëzuan pas setit të tretë, të cilin Drita e fitoi 26:24.

Por skuadra gjilanase shfaqi më pak në setin e katërt, të cilin Markopoulo e fitoi 25:20. Në ndeshjen tjetër, Galatasaray fitoi 3:0 në sete ndaj Skënderbeut të Korçës.
Të mërkurën prej orës 17:30 takohen Markopoulo e Galatasaray, ndërsa Drita e Skënderbeu luajnë prej orës 20:00.

Të enjten janë ndeshjet e fundit. Skënderbeu e Markopoulo luajnë prej orës 17:30, ndërsa Drita e Galatasaray prej orës 20:00./rajonipress/