Marjan Dema zgjedhet rektor i UP-së

Marjan Dema është zgjedhur rektor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” nga Këshilli Drejtues i këtij Universiteti.

Dema ka marrë gjithsej shtatë vota nga anëtarët e Këshillit. Ai do të nis punën që nesër, raporton “Zeri.info”

Në garë për këtë post kanë qenë Afrim Hamidi, profesor i asociuar në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë, Xhevat Berisha, profesor në Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike dhe Nuredin Mestani, profesor në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).