Marjan Dema zgjedhet rektor i UP-së

Marjan Dema është zgjedhur rektor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” nga Këshilli Drejtues i këtij Universiteti.

Dema ka marrë gjithsej shtatë vota nga anëtarët e Këshillit. Ai do të nis punën që nesër, raporton “Zeri.info”

Në garë për këtë post kanë qenë Afrim Hamidi, profesor i asociuar në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë, Xhevat Berisha, profesor në Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike dhe Nuredin Mestani, profesor në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS