Fidanishtja

Manaj vazhdon shkëlqimin në Turqi, shënon dy gola për fitoren e Sivasporit

/ 1 minutë lexim

Rey Manaj ka vazhduar me paraqitje fantastike me fanellën e Sivasporit në Turqi.

Sulmuesi shqiptar ka qenë vendimtar duke i dhënë fitoren skuadrës së tij në udhëtim te Kayserispor me rezultat 1-3.

Manaj realizoi dy gola në fundin e ndeshjes pranë rezultat 1-1.

Eco Higjiena

Reprezentuesi shqiptar fillimisht realizoi në minutën e 90-të për 1-2 nga penalltia.

Tetë minuta më vonë Manaj shënoi sërish, kësaj radhe për rezultatin përfundimtar 1-3.

Me këta dy gola Manaj shkon në kuotën e tetë golave në Superligën e Turqisë dhe ka edhe tre të tjerë në Kupë. /Telegrafi/