Manaj po shkëlqen në Turqi, thotë se e pret ftesën nga Kosova

Sezoni i parë i Arb Manajt në Turqi ka qenë shumë i suksesshëm.

Sulmuesi kosovar e nisi këtë edicion me Ankara Keçiörengücü 6 gola në 13 ndeshje, ndërsa në janar u huazua te Balıkesirspor.

Edhe me ekipin e ri, Manaj po shkëlqen duke shënuar 3 gola në 4 ndeshjet e para. 22 vjeçari thotë se po kalon formë të lartë dhe e pret ftesën e trajnerit Bernard Challandes.

“Jam i vetëdijshëm se në çfarë skuadre luaj që ndoshta nuk është e nivelit shumë të lartë në krahasim me sulmuesit tjerë, por mendoj që në bazë të formës pres të ftohem për ndeshjet e marsit. Meqenëse luajmë miqësore kundër Lituanisë, trajneri mund të ftojë lojtarë shtesë për t’i provuar” deklaroi Manaj për Indeksonline.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS