RCCOLA

Manaj pas rikthimit: T’i lëmë llafet, koha të punojmë – kualifikimi ka kaluar

/ 1 minutë lexim

Rey Manaj nuk ia doli që të linte shenjë në ndeshjen e rikthimit në radhët e Shqipërisë, ku kuqezinjtë pësuan humbje me rezultat 3-0 ndaj Kilit.

Sulmuesi i Sivaspor ka thënë se të gjithë duhet të përmirësohen në vijim, duke shtuar se nuk luajtën ashtu siç kërkoi trajneri.

“Ndeshja nuk shkoi siç e kishim përgatitur. Kili ka lojtarë të mirë. Tani euforia e kualifikimit në Evropian ka mbaruar, duhet të stërvitem që në ndeshjen e ardhshme të japim edhe më shumë”.

KKVITI

“Nuk ishte çështje emocionesh, nuk na doli loja. Tani të stërvitmi, të shohim rastin tjetër me ndeshjen në Suedi”.

“Besoj se e kishim përgatitur ndryshe ndeshjen dhe stili i Kilit që beri presion lart, na pengoi pak se kishim distancë nga mesfushorët. Por besoj se trajneri do na tregojë video ne ditët në vijim. Duhet të përmirësohemi, të lëmë llafet dhe asgjë tjetër”, ka thënë Manaj pas ndeshjes. /Telegrafi/