Maliqi për marrëveshjen LDK-LVV: Ai që lëshon pe do të jetë fitues, kokëforti humbës!

Njohësi i proceseve politike në vend, Shkëlzen Maliqi, ka komentuar përpjekjet e Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për arritjen e një marrëveshje për bashkëqeverisje.

Maliqi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se ai që lëshon pe në bllokadën aktuale do të jetë fitues, ndërsa kokëforti humbës.

“Ai që lëshon pe në bllokadën aktuale të bërjes së koalicionit do të jetë fitues te votuesit e zhgënjyer postzgjedhor, kurse kokëforti humbës”, ka shkruar Maliqi./epoka e re/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).