Malaga e shpërblen Armando Sadikun

Armando Sadiku ka zgjatur marrëveshjen e huazimit me skuadrën e Malagas.

Futbollisti shqiptar është i huazuar nga Levante te skuadra e kategorisë së dytë ku po luan dhe po bën shumë mirë.

Elbasanasi e kishte kontratën paraprake deri më 30 qershorin e 2020, por ai ka gjetur gjuhën e përbashkët me Malagan për të zgjatur bashkëpunimin.

Ai do të mbetet me klubin e ligës së dytë deri sa të mbyllet kampionati.

Sadiku është golashënuesi i skuadrës së tij, ndërsa e ardhmja duket larg Malagas.

Ekipi që po luan tani nuk ka mundësi ekonomike që të paguajë kartonin e

shqiptarit.

Vera do ta gjejë sërish me valixhe në duar lojtarin e kombëtares shqiptare.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).