Majdanoz çdo mëngjes për të humbur kilet e tepërta

Të gjithë prej nesh dëshirojmë të dime ndonjë rrugë të lehtë për të humbur në peshë.

Ndonëse nevoitet regjim në ushqim dhe ushtrime, mund të bëni diçka që të largoni disa kile të tepërta tek barku.

Çdo mëngjes pini esëll lëngun e një tufe majdanozi të përzier me lëngun e një gjysme limoni dhe mjaltë.

Këtë lëng duhet ta pini çdo mëngjes për pesë ditë dhe më pas sërish pas një pushimi dhjetëditor

Majdanozi dhe lëngu i limonit ndihmojnë për tretjen dhe oksidimin e yndyrës.

Mund t’i shtoni edhe gjethe menteje për shije.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).