Magjia e karotave, ja sa të mira janë për shëndetin

Konsumimi i rregullt i karotave bën që shanset për t’u zhvilluar kanceri i gjirit tek gratë të bien për 60%, thuhet sipas një studimi.

Frutat e tjerë dhe perimet të pasura me pigmentin e quajtur beta-karotinë – të tilla si spinaqi, specat e kuq dhe mangot – kanë efektin e njëjtë.

Beta-karotina është një përbërës natyral i cili iu jep ushqimeve bimore ngjyrën e tyre të shndritshme, transmeton Gazeta Express.

Për disa vite, shkencëtarët kanë këshilluar që të hahet karota dhe të përfshihet në dietat ditore, për shkak se lufton sëmundjet e zemrës dhe kancerit.

Por, studimi i fundit, i publikuar në revistën amerikane “Clinical Nutrition”, sugjeron se përfitimet në termat e kancerit të gjirit janë më të mëdha se që kishin menduar më herët shkencëtarët.

Një dietë e pasur me karota ka një efekt mbrojtës për shëndetin, andaj mos harroni të hani karota çdo ditë prej sot e tutje.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).