Lutfi Haziri: LDK bëri marrëveshje në dobi të saj

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, thotë se lajm i mirë është që LDK për herë të parë udhëheq qeverinë në nivel kryeministri.
Mesazhi i plotë në Facebook:

Lajmi i mirë është se LDK e udhëheq qeverinë për herë të parë në nivel kryeministri. LDK vazhdimisht ka bërë kompromise në dëm të saj, por kësaj radhe nuk e lejuam një gjë të tillë. Ka qenë koha e fundit që për herë të parë nga paslufta qeverinë ta udhëheq partia institucionaliste me frymë rugoviane – LDK dhe t’ia kthejmë dinjitetin qytetarëve të Kosovës! LH

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS