Lutfi Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në vazhdën e vizitave tek bizneset, ka qëndruar sot në kompaninë për prodhimet nga druri ABC Design, ku është pritur nga pronari, Fadil Rrahmani.

Kryetari Haziri ka thënë se ABC Design është shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë.

“ABC Design është shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë. Përtej kësaj, kjo kompani ka të punësuar edhe persona me aftësi të kufizuara dhe për këtë shpreh konsideratën më ta lartë për pronarin, Fadil Rrahmani. Zotohem për bashkëpunim edhe në mandatin e ri dhe mbështetje me të gjitha kapacitetet komunale. Faleminderit për pritjen e ngrohtë!”, ka thënë kryetari Haziri.

#LDK160 #LDKGjilan

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS