Lutfi Haziri e Besian Mustafa vizitojnë Kabin, Calabria, Floil, Bio dhe fermerin Verdi Rexhepi

Gjilan – Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri së bashku me ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa, kanë vizituar bizneset e Gjilanit si qumështoren KABI, fabrikën për përpunimin e mishit Calabria, fabrikën e vajit Floil, Bio Butique dhe fermerin Verdi Rexhepi.

Haziri e Mustafa pas vizitës, kanë thënë janë krenarë me produktet e këtyre gjigantëve të ekonomisë së Gjilanit dhe të cilët e furnizojnë edhe treguan e Kosovës dhe me gjerë.

“Këtyre kompanive agro-përpunuese do t’i mbështesim për zgjerimin e veprimtarive prodhuese, por edhe për zgjerimin e kapaciteteve eksportuese, që nga prodhimi i lëndës bazë, prodhimi e ambalazhimi”, ka thënë ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa, pas vizitës.

Kreu i Komunës, Lutfi Haziri tha se brendet si Kabi, Calabria, Floil etj., janë krenaria e Gjilanit dhe Anamoravës.
“Unë besoj shumë në mbështetjen e Qeverisë ndaj këtyre prodhuesve për rritjen e kapaciteteve”, ka thënë Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).