Lunaçek përkrah Çollakun kundër ndalimit të flamurit në Eurovision

Pas reagimit të djeshëm të Ministrit të Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, ndaj Organizatorëve të festivalit të këngës Eurovision, ku këta të fundit e ndaluan flamurin e Kosovës duke e renditur atë së bashku me flamurin e ISIS-it, kanë arritur përkrahjet edhe nga figura të larta evropiane.

Çollakun e ka përkrahur për këtë çështje edhe eurodeputetja Ulrike Lunaçek, raporton lajmi.net.

Ajo në një postim në rrjetin social Twiter thekson se Kosova duhet të marr pjesë në Eurovision.

“Kosova është pranuar nga 111 shtete anëtare të OKB-së dhe 23 shtete të BE-së. Ështe koha që edhe Kosova të merr pjesë në Eurovision”, ka shkruar ajo.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).