Vali Ranch

Lumir Abdixhiku rizgjidhet kryetar i LDK-së, askush kundër

/ 1 minutë lexim

Lumir Abdixhiku është rizgjedhur kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton Gazeta Express.

Në Kuvendin e 10-të Zgjedhor, Abdixhiku siguroi drejtimin e patisë më të vjetër në vend edhe për katër vjet.

Fidanishtja

333 delegatët e LDK-së prezentë votuan unanimisht që Abixhiku ta drejtojë edhe më tutje partinë. S’pati asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim.

Ai ishte kandidati i vetëm për kryetar të LDK-së në këto zgjedhje të brendshme./express/