“Luiz duhet të shkojë, Mustafi nuk është në nivelin e klubit”

Martin Keown beson se qendërmbrojtësi i Arsenalit, David Luiz, “duhet të shkojë” këtë verë, derisa insiston se Shkodran Mustafi “nuk është në nivelin” që klubi e kërkon.

Ai ka folur për gjendjen e mbrojtësve të ‘Topçinjve’, duke vlerësuar disa, por për shqiptarin thotë se duhet të largohet.

“Holding ka qenë i lënduar, është e vështirë për ta gjykuar, ai mesiguri meriton edhe një mundësi. Mendoj se Sokratis mund të hyjë në punë por s’mund ta kuptoj pse duhet t’i jepet një marrëveshje e re David Luizit”, u shpreh Keown.

“David Luiz duhet të shkojë, ai nuk është përshtatur në mbrojtje në krah dhe Mustafi, edhe pse Arteta e ka kthjellur paksa, e dimë se Mustafi nuk është në nivelin e klubit”.

“Kur shkoni te një klub futbolli, duhet të lini gjurmë dhe nëse nuk ndodh atëherë duhet të dorëzoheni. Mendoj se të dy lojtarët duhet ta bëjnë këtë…”. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).