Ludogorets interesohet për Vojvodën

Futbollisti kosovar është bërë objektiv i klubit bullgar, i cili është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë. Vojvoda ka edhe oferta tjera dhe gjatë verës mund të largohet nga Royal Excel Mouscron.

Mërgim Vojvoda mund të largohet nga Royal Excel Mouscron gjatë kësaj vere, shkruan Gazeta Express.

Për futbollistin kosovar interesim ka shprehur Ludogoretsi.

Sipas mediave belge, klubi bullgar do ta bëjë të pamundurën për ta sjell në skuadër përfaqësuesin kosovar.

Mirëpo, për ta realizuar këtë transferim, Ludogoretsi duhet ta mposhtë konkurrencën e fortë të tri skuadrave, përfshirë këtu atë të Standard Lieget.

Drejtuesit e klubit bullgar e kanë parë Vojvodën për herë të parë gjatë ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë, e cila ishte zhvilluar në muajin mars.

Vojvoda i ka zhvilluar 11 ndeshje me Përfaqësuesen e Kosovës, ku deri tash ishte titullar.

E lojtar i rëndësishëm është edhe tek ekipi i tij, Mouscron.

Vlera e tij është afro 1 milion euro. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).