Loriana Kuka fiton meçin e parë në Evropian

Xhudistja Loriana Kuka ka fituar meçin e saj të parë në Kampionatin Evropian që është duke u zhvilluar në Pragë.

Kuka meçin e parë e fitoi ndaj xhudistes portugeze, Yahima Ramirez.

Derisa në të dytin do të ketë punë me rusen Aleksandra Babintseva.

Kuka garon në kategorinë deri 78 kilogramë.Në këtë garë dje Distria Krasniqi, në kategorinë 48 kilogramë, arriti të rrëmbejë medaljen e bronztë./eo/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).