Londër: Arrestohen 4 shqiptarë për trafikim droge

Të arrestuarve iu kapën edhe një sasi e madhe parash

Mediat britanike shkruajnë se katër shqiptarë, pjesë e një grupi të trafikut të drogës, janë burgosur nga drejtësia angleze pak ditë pasi ishin arrestuar nga policia, transmeton albinfo.ch.

Sipas mediave të këtij vendi, operaconi i zhvilluar në Londër dhe Essex bëri të mundur sekuestrimin e 340 mijë paund dhe një sasi të madhe kokaine, e cila nëse do të hidhej në treg, do të kapte vlerën 400 mijë paund.

Në raport thuhet se të prangosur janë A.G., 26 vjeç, të cilit iu gjeten 4 kg kokainë dhe 100 mijë paund, R.D. që u kap me 140 mijë paund dhe përzierje kokaine, F.K. që u kap me 100 mijë paund dhe F.M., të cili iu gjeten doza droge dhe dokumente te falsifikuara.

Aktualisht po punohet për të zbuluar pjesën tjetër të grupit. /Albinfo.ch

Londër: Arrestohen 4 shqiptarë për trafikim droge

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS