Fidanishtja

Llojet e pijeve që duhet t’i pini para gjumit

/ 1 minutë lexim

Sa herë keni dëgjuar që nuk duhet të pini apo të hani para se të shkoni në gjumë. Në vijim ju sjellim llojet e çajit që duhet t’i konsumoni para se të shkoni në gjumë.

LËNG TRANGULLI

Trangulli ka pak kalori, të pasur me antioksidues, pastron trupin tuaj nga materiet e dëmshme gjatë natës. Lëngun nga trangujt e freskët e tretni me ujë dhe e pini para gjumit.

ÇAJ NGA XHENXHEFILI

Vali Ranch

Çaji nga xhenxhefili i ndihmon trupit tuaj që më mirë t’i absorboni materiet ushqyese, e ekspertët sugjerojnë që më së miri është ta pini para gjumit. Çaji do të jetë më i shijshëm nëse ia shtoni pak lëng limoni.

ÇAJI I GJELBËR

Konsumimi i çajit të gjelbër para gjumit përmirëson cilësinë e gjumit. Krahas kësaj, e përshpejton metabolizmin dhe në mënyrë efikase shkrin yndyrat. Pasi që çaji i gjelbër është plot me antioksidues, ndihmon në humbjen në peshë dhe shkrirjen e shtresave dhjamore.