Llapi gjenë shpëtimin tek Gjilani

Në javën e 29 në Superligën e Kosovës në futboll, skuadra nga Podujeva, Llapi, ne stadiumin e qytetit ne Gjilan ka mposhtur SC Gjilanin me rezultat 0-2. Skuadra e Llapit e filloj më mirë takimin dhe ishte më kërkuese.

Në minutën 20 Edon Sadriu pranon një top nga thellësia,dhe me një gjuajtje përtokë ka qëlluar këndin e poshtëm të majtë të Enea Koliqit për rezultatin 0:1.

Skuadra e Gjilanit e filloi edhe pjesën e dytë dobët, ndërsa mysafirët arrijnë të shënojnë edhe golin e dytë. Në minutën e 53 pas një depërtimi të bukur në zonë me një gjuajtje të saktë, Edon Sadriu shënon përsëri duke i sjellur skuadrës së tij 3 pikë shumë të vlefshme.

Skuadra e Llapit nga minuta e 64, luajti me një lojtar më pak, pasi kapiteni i skuadrës Bunjamin Emini ndëshkohet me karton të kuq. Pas kësaj humbje Gjilani mbetet në pozitën e 4 me 43 pikë, ndërsa në ndeshjen e radhës do të udhëton në Suharekë për tu ballafaquar me Ballkanin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS