Livoçi Ulët zgjodhi Këshillit e Fshatit, mbi 300 pjesëmarrës në proces

Gjilan – Me mbi 300 pjesëmarrës, Livoçi i Ulët ka zgjedhur të hënën në mbrëmje Këshillin e Fshatit të përbërë prej shtatë anëtarëve, ku kryetar u zgjodh Sami Mehmeti.

Mbarëvajtjen e procesit e ka përcjellë Komisioni Komunal për zgjedhjen e këshillave të fshatrave, lagjeve dhe vendbanimeve, i cili është i përbërë sipas përfaqësimit politik të partive në Kuvend, dhe një përfaqësuesi të shoqërisë civile.

Kryetari i këtij Komisioni, Avdyl Aliu, ka njoftuar se zgjedhja e këshillit të Livoçit të Ulët është bërë me votim të fshehtë, duke shtuar se procesi ka shkuar mirë dhe pa asnjë problem./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).