Lista e Zvicrës: Xhaka po, Shaqiri jo

Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviq ka publikuar listën për ndeshjet e muajit nëntor

Zvicra më 15 nëntor do të përballet me Gjeorgjinë, derisa tri ditë më vonë me Gjibraltarin, në ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, shkruan albinfo.ch.

Vladimir Petkoviq ka publikuar listën për ndeshjet e nëntorit.

Xherdan Shaqiri do të mungojë sërish për shkak të lëndimit, ashtu si edhe Admir Mehmedi.

Ndërkohë, përkundër telasheve në Arsenal është ftuar Granit Xhaka, derisa rikthehet edhe Albian Ajeti.

Lista e Zvicrës: Xhaka po, Shaqiri jo

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).