Lista e futbollistëve të FC Drita, për garat parakualifikuese në Champions League

FC Drita ka dërguar listën e lojtarëve për ndeshjet parakualifikuese në Champions League, ku ndeshjen e parë do ta zhvillojë kundër Inter Escaldes nga Andorra të shtunën më 8 gusht në kuadër të gjysmëfinales së parë të rundit parakualifikues në Ligën e Kampionëve.

Gazeta “Sheshi” ka siguruar ekskluzivisht listën e klubit gjilanas, të dërguar në UEFA për lojtarët që do jenë pjesë e këtij rundi.

Pjesë e listës janë edhe dy të rikthyerit nga huazimi, ‘gardiani’ Leutrim Rexhepi dhe mesfushori Albin Krasniqi.

Lista e futbollistëve të Dritës që do luajnë në Evropë:
1. Faton Maloku (portier)
2. Leutrim Rexhepi (portier)
3. Dorart Ramadani (portier)
4. Ardian Limani (mbrojtës)
5. Ardian Cuculi (mbrojtës)
6. Fidan Gërbeshi (mbrojtës)
7. Ilir Blakçori (mbrojtës)
8. Drilon Islami (mesfushor)
9. Albin Krasniqi (mesfushor)
10. Olti Mehmeti (mesfushor)
11. Hamdi Namani (mesfushor)
12. Bujar Shabani (mesfushor)
13. Erjon Vucaj (mesfushor)
14. Astrit Fazliu (sulmues)
15. Xhevdet Shabani (sulmues)
16. Izair Emini (sulmues)
17. Bunjamin Shabani (sulmues)
18. Betim Haxhimusa (sulmues)
19. Kastriot Rexha (sulmues)
20. Almir Ajzraj (sulmues)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).