Lirim Kastrati nuk ndalet, bëhet golashënuesi më i mire në kampionatin kroat

Sulmuesi i talentuar kosovar, Lirim Kastrati ka shënuar gol përsëri për klubin e tij Lokomotivan
Kastrati i ka shënuar 6 gola në këtë stinor, dhe është bëri golashënuesi më i mirë në kampionatin kroat, shkruan Gazeta Express.

Ai e shënoi golin në minutën e 43′ të ndeshjes kundër HNK Goricas, ndeshja është duke u zhvillaur ende dhe rezultatin vazhdon të jetë 1-0 për Lokomotivan e Zagrebit, falë golit të Kastratit.

19-vjeçari po kalon në superformë, mirëpo duket se nuk do të pranojë më që të paraqitet për Kombëtaren e Kosovës, pasi e preferon më shumë atë të Kroacisë, ende nuk është zyrtare se ku do të vazhdojë të luajë Lirim Kastrati. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).