Lirim Kastrati, një yll në ardhje për Kosovën A: Paraqitje e tij ndaj Turqisë ishte e jashtëzakonshme

Kush është 10-shi i Kosovës U-21? Kjo ishte pyetja e shumë tifozëve në stadiumin Fadil Vokrri.

I shpejtë, i fortë driblime dhe lider në fazën ofenzive. Quhet Lirim Kastrati dhe ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme mbrëmë ndaj Turqisë.

Talenti nga Hogoshti ishte futbollisti më i mirë te “Dardanët”, në fitoren e madhe 3-1, në sfidën e grupmoshës U-21 për kualifikimet në Kampionatin Evropian.

Me depërtimet e pandalshme dhe pasimet për shokët, Kastrati ishte “motori” i ekipit të Rafet Prekazit në sulm, duke kënaqur zemrat e mijëra tifozëve të pranishëm në tribuna, që shpesh u ngritën në këmbë me ovacione.

Pas përfundimit të ndeshjes, fansat në stadium, por edhe në rrjetet sociale, kishin fjalë të mëdha për Kastratin, i cili është ftuar disa herë edhe në ekipin A.

Luan tash e një vit e gjysmë në Lokomotivë të Zagrebit ku shpesh shënon.

Ai foli pas ndeshjes duke thënë se është i me fitoren dhe paraqitjen e ti.

“Jam shumë i lumtur, i falënderoj djemtë që dhanë gjithçka dhe tifozët. Pasi na zbardhi fytyrën Kosova A, na duhej edhe neve të fitonim”, ka thënë Kastrati.

Kjo fitore e bën lider Kosovën U-21 me 6 pikë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).