ARKATANA

Lirim Kastrati gjen golin e katërt me fanellën e MOL Fehervar

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Lirim Kastrati po luan sezonin e parë në elitën e futbollit hungarez me MOL Fehervar, ku u transferua nga Legia Varshavë.

Skuadra e tij e re po vuan për të siguruar qëndrimin në OTP Bank Liga, por sot siguroi një fitore jetike me rezultat 3-0 ndaj Zalaegerszegi.

Kastrati shënoi golin e dytë në ndeshje në minutën e 39-të.

RCCOLA

24-vjeçari finalizoi disa kombinime të bukura të vendasve dhe gjeti golin e katër në kampionat.

MOL Fehervar mori tri pikët pas shtatë javësh pa fitore.

Kastrati ka veshur 17 herë fanellën e Kosovës, por ka kohë që nuk është tubuar. /Telegrafi/