Liridon Latifi nuk ndalet, tjetër gol i bukur në Hungari

Futbollisti nga Prishtina i Kombëtares së Shqipërisë, Liridon Latifi, ka vazhduar me formë të mirë me skuadrën e Pushkash Akademia në Hungari, shkruan Zëri.info.

Latifi ka shënuar tre gola në Kupën e Hungarisë ndaj skuadrës së Paks, në fushën e kësaj të fundit me rezultat 1:3, në kuadër të 1/8 së finales.

Vendasit zhbllokuan shifrat në minutën e 17-të, me anë të një penalltie, por ishte shqiptari Latifi, që në minutën e 23-të, barazoi gjithçka, duke shndërruar në gol një goditje dënimi, nga rreth 20 metra.

Latifi e realizoi edhe golin e dytë për 1:2 në minutën e 75-të derisa në minutën e 82-të realizoi nga penalltia për 1:3.

Pushkash me këtë fitore kualifikohet tutje.

Ai ka realizuar katër gola në Kupë për Latifin, ndërkohë që gjatë këtij sezoni ka shënuar edhe një tjetër një kampionatin hungarez.

25-vjeçari që nga viti 2015 është pjesë e Pushkashit kur u transferua për 1 milion euro nga Skënderbeu i Korçës.

Latifi është zhvilluar si futbollist në Kosovë te Flamurtari dhe Prishtina. /Zëri.info