Limaj: Zgjedhjet e ardhshme vendimtare për të ardhmen e vendit

Nisma Socialdemokrate ka vazhduar takimet me struktura dhe aktivistë të saj.

Pasditen e së mërkurës, drejtuesit e Nismës e kanë kaluar me struktura dhe aktivistë në Parkun Nacional të Blinajës.

Përmes një shkrimi të postuar në llogarinë e Nismës në Facebook, kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj, ka thënë se takimi i sotëm ishte në funksion të mobilizimit për betejat e ardhshme zgjedhore.

Zgjedhjet që po vijnë, sipas tij, nuk janë thjesht zgjedhje të radhës, por janë vendimtare për të ardhmen e vendit.

Ai ka thënë se Nisma është e gatshme dhe me objektiva të qarta.

“Të parku i jashtëzakonshëm i Blinajës me struktura dhe aktivistë të degëve tona nga Drenasi, Lipjani dhe Shtime. Takime parapërgatitore dhe mobilizim i jashtëzakonshëm për betejat e ardhshme zgjedhore. Zgjedhjet qe po vijnë, nuk janë thjesht zgjedhje të radhës, por janë zgjedhje vendimtare për të ardhmen e vendit. Nisma është e gatshme dhe me objektiva të qarta”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).