Limaj thotë se ishte ministri më i suksesshëm që ka pasur Kosova ndonjëherë

Ish-Ministri i Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit Fatmir Limaj mendon se e kreu me shumë sukses këtë detyrë.

Duke folur për punën e tij në qeveri, të para dhe pasardhësve të tij nëpër ministri, thotë se sukseset e tij ende nuk janë përsëritur.

“Me kqyrë çka ka pasur përpara dhe çka ka deri tash nuk po shoh volum të punëve që janë bërë. Deri këtu nga baza e punëve, pak me heq modestinë, nuk besoj”, tha Limaj në Kanal10.

“A ju kujtohet aeroporti i vjetër. I vetmi vend që nuk është privatizu është aty ku është aeroporti. I vetmi send që s’kam leju me u privatizu është Aeroporti. S’kam leju me u shit Aeriporti i Prishtinës, është bërë me koncesion”, shpjegoi Limaj.

“Investimi më i madh direkt i huaj është Aeroporti i Prishtinës edhe është storja më e suksesshme”, theksoi Limaj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).