Lidia Curanaj, shembull e integrimit dhe suksesit në SHBA

Me një karrierë gati 20-vjeçare në median amerikane, dy herë fituese e çmimit “Emmy” për gazetarinë, reportere dhe prezantuese lajmesh në disa prej mediave me te mëdha në SHBA, si FOX, CBS News etj, gazetarja shqiptaro-amerikane Lidia Curanaj do të ndajë përvojën e saj me pjesëtarët e “Qendrës për të Rinjtë Shqiptar” në Greenwich, Connecticut, të shtunën më 23 shkurt.

Kështu ka informuar faqja zyrtare e Ministrisë së Shtetit (Shqipëri) në rrjetet sociale, përcjell albinfo.ch.

Lidia është një shembull i integrimit të suksesshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe shumë e suksesshme në profesionin e saj.

Lidia tani punon me kohë të pjesshme në “FIOS1 News”, që ndodhet në County, duke i lejuar asaj të ketë më shumë kohë me burrin e saj, Victorin dhe vajzën e saj, Julia.

Lidia Curanaj, shembull e integrimit dhe suksesit në SHBA

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).