Liberalizimi i vizave, Abdixhiku: Ditë e paharruar për qytetarët e Kosovës

/ 1 minutë lexim

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ditën e sotme e ka quajtur të paharruar për qytetarët pas një trajtim i padrejtë po merr fund.

Abdixhiku në një postim në Twitter shkruan se lajmi i shumëpritur për liberalizimin e vizave përfundimisht u miratua nga Parlamenti Evropian.

“Një ditë e paharrueshme për Republikën e Kosovës dhe qytetarët e saj pasi liberalizimi i shumëpritur i vizave miratohet përfundimisht nga Parlamenti Evropian.

Një trajtim i padrejtë dhe i padrejtë më në fund e sheh fundin. Ne e festojmë këtë moment historik dhe presim me padurim një të ardhme brenda familjes evropiane”, shkruan Abdixhiku. /Telegrafi/