Leotrim Rexhepi përgatitet për meqin e dytë profesionist

Gjilan – Boksieri gjilanas Leotrim Rexhepi me intensitet të lartë ka filluar përgatitjet me dy trajnerët, Nazim Halili e Musli Zymberin, për të qenë sa më i përgatitur për meqin e tij të dytë në ringun profesionist.

22 vjeqari Leotrim Rexhepi pikërisht me 29 korrik kishte pasur meqin e tij të parë në ringun profesionist, duke e detyruar kundërshtarin e tij boksierin nga Turqia Emin Acar ta dorëzojë duelin në raundin e pare.

Rexhepi edhe pse në mesin e muajit shtator në Palestrën Sportive “Bashkim Selishta -Petriti”, do të zhvillon meqin e tij të dytë, ku ende nuk e ka mësuar kundërshtarin e tij.

“Shumë shpejt do të më njoftojnë se kënd e kam kundërshtarë, por kundërshtarë të lehtë nuk ka pasiqë ky është boks profesionist, dhe boksierët vijnë nga vendet e ndryshme të Evropës e botës dhe çdo boksier ka synimet e tija”,thekson boksieri Rexhepi.

Leotrim Rexhepi tani e disa ditë ka filluar përgatitjet njëherë në ditë, por brenda dy ditëve ai ushtrimet do ti zhvillon nga dy herë në ditë nga dy orë. “Nën urdhrat e dy trajnerëve Musliu e Halili jam duke ushtruar në mënyrën më të mirë të mundshme, çdo ditë e më tepër po e rrisim intensitetin e ushtrime, deri më tani jam shumë i kënaqur dhe mendoj se gjerë në fillim të meqit të dytë do të jem i përgatitur si asnjëherë më parë duke ju falënderuar dy trajnerëve tani të dëshmuar”, ka bërë të ditur boksieri Rexhepi.

Dashamirët e boksit dhe qytetarët e Gjilanit, në mesin e muajit shtator do të kenë mundësi për herë të parë në historikun e boksit Gjilanas ta përcjellin një meqë profesionist e këtë do të na dhuron talenti i madh në mes litarëve të ringut Leotrim Rexhepi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS