RCCOLA

Leotrim Rexhepi me 3 shkurt kryqëzon dorëzat me Nesar Kunduzi

/ 2 minuta lexim

Boksieri nga Pogragja e Gjilanit, Leotrim Rexhepi, në muajin Shkurt, do të zhvillojë duelin e katërt në boksin profesionist kundër Nesar Kunduzi, i cili ka prejardhje nga Afganistani, por ka nënshtetësinë e shtetit të Danimarkës.

Rexhepi po shkëlqen në boksin profesionist pasi nga tri meqet të cilat i ka pasur gjerë më tani, ka po aq fitore, duke dëshmuar se ky boksier ka një karrierë të pasur në mes litarëve.

Rexhepi i cili nuk i ka ndaluar asnjëherë ushtrimet edhe pse vizat e kanë penguar ti zhvillon edhe dy meqe tjera.

Menaxheri i boksierit nga Gjilani, ka arritur që me 3 shkurt të vitit 2024 ta aranzhon meqin e katërt të tij në boksin profesionist ku do të përballet me 23 vjeqarin Nesar Kunduzi.

Uji Dea

Poashtu, edhe boksieri Kunduzi ka tri meqe të zhvilluara dhe ka po aq fitore, duke dëshmuar se kemi të bëjmë me një boksier shumë të forte. “Sot e kemi konfirmuar se meqi im i ardhshëm do të jetë me 3 shkurt ndaj boksierit Nesar Kunduzi. Sipas informacioneve kemi të bëjmë me një boksier shumë cilësor, por jam i përgatitur dhe tani fillojë në fazën e përgatitjeve nga dy herë në ditë ku do të jem i gatshëm që mos ti ndali fitoret, e me siguri kjo do të jetë fitorja e katërt e imja”, ka bërë të ditur boksieri Rexhepi.

Meqi do të zhvillohet në qytetin Kolding të Danimarkës, ndërsa Leotrim Rexhepi ka theksuar se viti 2024 do të jetë me plot surpriza në karrierën e tij, ku nuk do ti zhgënjej adhuruesit dhe donatorët të cilët e kanë mbështetur deri më tani.

Duelin e fundit, Rexhepi e kishte zhvilluar në Tetovë me 28 korrik ku kishte mposhtur boksierin nga Rumania, Stefan Nikolae./rajonipress/