Mobi Casa

Lëngu tradicional që ul shtypjen e gjakut

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Mund të përgatisni ilaçin natyral, i cili do ta rregullojë shtypjen e gjakut dhe kështu ta përmirësoni shëndetit tuaj në përgjithësi.

Nuk ekziston ndonjë listë shëndetësore në të cilën boronica nuk e ka vendin e vet.

Hulumtimet shkencore kanë treguar se këto ushqime mund të ndihmojnë në kontrollimin e shtypjes së gjakut.

Shkencëtarët besojnë se potenciali i pabesueshëm shëndetësor i boronicave rrjedh nga antioksiduesit, të cilët zvogëlojnë inflamacionet dhe ndikojnë mirë në shëndetin e njeriut.

Mobi Casa

Lajmi i mirë është se nuk keni nevojë për sasi të madhe të boronicave për t’i përjetuar dobitë e tij.

Mjafton ta pini një pije shëruese nga boronicat dhe do t’i vëreni ndryshimet pozitive të gjendjes suaj shëndetësore.

Pos boronicave, këtë përbërës e përmbajnë edhe bananet, jogurti dhe spinaqi.

Përzieni një gotë me boronica, një banane të freskët, një gotë jogurt pa yndyrë, një gotë spinaq dhe gjithçka përzieni mirë në blender.