UBT

Lëngu që shkrin kilogramët

/ 1 minutë lexim

Dihet që konsumimi i lëngjeve është mjaft i rëndësishëm për shëndetin.

Prandaj përgatitni një lëng, i cili ju freskon dhe ju dhuron ndjenjën ngopjes gjatë gjithë ditës.

Falë pemës shtesë, ky lëng është i pasur me vitamina C, hekur dhe acid folik.

Mobi Casa

Përgatitja

Pastroni një gotë me dredhëza të freskëta. Më pas i vendosni në gjysmë litër ujë të pastër dhe i lini për disa orë në frigorifer.

Sipas dëshirës, para se t’i shërbeni mund të shtoni edhe disa pjesë akull dhe disa gjethe të mentës së freskët.