Uji Dea

Lëngu që përshpejton organizmin dhe forcon imunitetin

/ 2 minuta lexim
Mobi Casa

Kërkoni shkrirjen e dhjamit, atëherë zgjidheni rrugën natyrale. Përzierja e këtyre përbërësve që lehtë mund t’i gjeni për trupin tuaj do të ndikojë si rigjallërues.

Të gjitha të vetitë shëruese të mjaltit dihen, e kombinimi i tij me limon është një bombë e vërtetë për shëndetin.

Por, për këtë përgatitje detaji kyç është uthulla e mollës e elementi detoksues është kanella

PËRBËRËSIT: – 1 lugë kanellë – 2 lugë uthull molle – 1 lugë mjaltë – 2 lugë lëng limoni – 1 gotë ujë

Kombinimi i këtyre përbërësve ju ndihmon në shkrirjen e dhjamit, do ta përshpejtojë metabolizmin tuaj, e me të mund ta luftoni edhe diabetin dhe shtypjen e ulët të gjakut.

PËRGATITJA:

ARKATANA

Të gjithë përbërësit i futni në blender dhe i përzieni mirë. Përgatitjen e ruani në frigorifer dhe e pini çdo mëngjes nga një lugë në lukth të thatë.

PËRSE NDIKON?

Lëngu i limonit është plot me vitamina C, ka efekt alkalin në trup si dhe ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak.

Uthulla e mollës është përplot me baktere të mira dhe enzima.

Mjalti përdoret për humbje në peshë, shërimin e plagëve, sëmundjet gjinekologjike…etj. Kanella njihet si antioksiduesi më i mirë në botë.