Lëngu që largon aromën e keqe nga goja dhe aromën e djersitjes

Marrë parasysh se konsumojmë ushqime të papërpunuara dhe nuk kemi kohë të merremi me veten tonë, shpeshherë ndodh që pasojat t’i “ndjejmë”.

Prandaj, zgjidhni gjërat në mënyrë të thjeshtë.

Nëse dëshironi që tretja juaj të funksionojë dhe të hiqni aromën e keqe nga goja dhe aromën e keqe si pasojë e djersitjes, përgatiteni vetë këtë pije Përbërësit: 2 mollë, 5 gjethe të freskëta të lakrës jeshile, 1 pjesë majdanoz.

Lëngu i një limoni, 1 pjesë xhenxhefil. Përgatitja: Të gjithë përbërësit i pastroni me ujë të ftohtë dhe i vendosni në blender. I përzieni mirë dhe lëngun e konsumoni në mëngjes në lukth të zbrazët apo midis shujtave.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).