Lëngu që bën çudinë për organizmin tuaj

Ky lëng eliminon qelizat në organizëm dhe parandalon rritjen e tyre. Mund ta konsumoni për një afat prej tre muajsh. Shëndeti gradualisht përmirësohet. Kjo me të vërtetë tingëllon në çudi. Nevojiten një panxhar, dy karota dhe një mollë.

PËRGATITJA E LËNGUT:

Të gjithë përbërësit, panxharin, karotat dhe mollën, i ndani në rriska. Së pari shtrydhni për lëng panxharin, e lini të qëndrojë për një kohë në kavanoz në frigorifer. Më pas shtoni lëngun e shtrydhur nga karota dhe molla. E konsumoni 30-40 minuta para kafjallit.

Vërejtje: Mos përzini krejt komponentët përnjëherë. Së pari përgatitet lëngu nga panxhari, i cili duhet për një kohë të qëndrojë në frigorifer, në kavanoz, por i hapur. Ky lëng magjik bën çudinë te këto sëmundje: • Parandalon zhvillimin e qelizave të kancerit; • Parandalon sëmundjen e mëlçisë, veshkave si dhe ndihmon në shërimin e të thatit në lukth; • Forcon sistemin imun; • Eliminon helmet, përmirëson punën e zorrëve, eliminon aromën e keqe nga goja, zvogëlon dhimbjet menstruale, forcon përmbajtjen e eritrociteve në gjak dhe ulë kolesterolin, ul shtypjen e gjakut dhe normalizon gjendjen e enëve të gjakut, përmirëson tenit dhe ripërtërinë, lëkura bëhet më e butë dhe më e ndritshme. Është shumë efikas edhe për humbjen e kilogramëve shtesë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).