Lëngu nga rrushi i zi pa fara na bën më të mençur

Konsumimi i lëngut të rrushit pa fara mundet ta përmirësojë shëndetin e trurit dhe mundëson të luftoni kundër shumë sëmundjeve, theksojnë shkencëtarët.

Lëngu nga këto kokrra të vogla të zeza stimulon funksionimet e trurit, theksohet në studimin që ishte publikuar në revistën “Journal of Functional Foods”, autorët e së cilës janë nga instituti holandez për studimin e bimëve.

Arsyeja kryesore është pigmenti natyral, i cili gjendet në rrushin e zi pa fara. Për të ardhur në këtë përfundim, shkencëtarët për tri javë rresht kanë përcjellë 36 persona, midis moshës 18 dhe 35 vjeç, e detyra e tyre ishte që një herë në javë të pinë nga një gotë me lëngun e rrushit pa fara (140 ml), para se t’u qasen testeve. Ekspertët kishin mbetur të befasuar me rezultatet.

Në fakt, konsumimi i këtij lëngu kishte efekte pozitive në aftësitë kognitive dhe atë vetëm një orë pas absorbimit.”Me siguri se të gjitha llojet e rrushit pa fara kanë një efekt të tillë shërues”, thekson Entoni Votson, njëri nga autorët e studimit, duke shtuar se në proces e sipër është studimi që për qëllim ka vërtetimin e kohëzgjatjes së efektit.

(Kosova Sot Online)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).