Lëngu nga ananasi, i cili shkrin dhjamin

Falë substancës që përmban bromelinë, ananasi ndihmon në tretjen e proteinave dhe shkrin dhjamin në trup. Ananasi ju sugjerohet të gjithë atyre që mëtojnë të humbin në peshë, por edhe për eliminimin e celulitit, parandalon krijimin e rrudhave por ndihmon edhe kundër alergjive.

PËRBËRËSIT:

1 ananas 1 lugë vaj liri 2 dl ujë të ftohtë Pak lëng limoni.

PËRGATITJA:

Ananasin e freskët e ftohni në frigorifer. E pastroni dhe e copëtoni në kubëza, i hidhni në blender dhe shtoni vajin e lirit dhe ujë shumë ujë të ftohtë. Të gjitha i përzieni së bashku dhe i ruani në frigorifer, e sipas dëshirës shtoni çaj të ftohtë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).