Uji Dea

Lëngu natyral që shëron alergjitë pranverore

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Alergjitë pranverore janë një problem aspak i këndshëm.

Megjithëse, janë provuar shumë ilaçe tradicionale suksesi ka munguar, por ky lëng ju ndihmon të gjithëve me imunitet të dobësuar dhe mukozë të dëmtuar.

PËRBËRËSIT

Një karotë të madhësisë së mesme

– dy portokaj të mëdhenj

– gjysmë trangulli

Eco Higjiena

– 10 gjethe nenexhiku

– 20 gramë xhenxhefil të freskët.

PËRGATITJA

Copëtoni të gjithë përbërësit e përmendur më lartë dhe i hidhni në blender. Krejt në fund shtoni edhe gjethet e nenexhikut.

Lëngun mbani në frigorifer dhe e konsumoni çdo ditë në lukth të zbrazët.
Një gotë në ditë është sasia e ilaçit të cilin duhet ta përdorni. Pas disa ditëve të konsumimit të tij, do ta vëreni efektin e tij pozitiv.

(Kosova Sot Online)