Lëngu i trashë nga molla dhe karota

Përgatiteni vetë lëngun pa konservues dhe substanca artificiale

Përbërësit: – 5 kg mollë – 2.5 kg karota – 2 kg sheqer – 4 limona Mënyra e përgatitjes: Mollët i qëroni, i preni në rriska dhe i zieni në 5 l ujë. Karotat i pastroni, i preni dhe i zieni në 3 l ujë.

Pemët e ziera dhe të ftohura i futni në blender. Shtoni ujë në të cilën janë zier pemët edhe 2 l ujë. Më pas e shtoni sheqerin dhe limonin. Lëngun e ngrohtë e vendosni nëpër shishe dhe i mbyllni. Pasi të ftohen, mund t’i pini.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS