Lëndohet Zhegrova, mund të të mungojë për ndeshjet e Kosovës

Edon Zhegrova ka pësuar një lëndim gjatë ndeshjes nda Montpellier.

Lojtari i kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pësuar një lëndim në ndeshjen e sotme.

Anësori ishte në formacionin startues në ndeshjen ndaj Montpellier, por jo gjithçka shkoi sipas planeve të tij.

Në minutën e 36’, Zhegrova pësoi një lëndim dhe nuk mundi ta vazhdonte ndeshjen.

Lojtari lëshoi fushën para kohe, për t’i dhënë vendin e tij Ounas.

Nuk dihet se sa serioz është lëndimi i Zhegrovës dhe sa do të qëndrojë ai jashtë fushave, teksa ekziston mundësia që ai mund të mungojë për ndeshjet e Kosovës që i zhvillon më fund të muajit në kuadë të Ligës së Kombeve.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS