RCCOLA

Lëndohen dy vajza të reja derisa po e kalonin rrugën në vendkalimin e shënuar për këmbësor

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në rrugën “Zija Shemsiu” në Gjilan lëndime trupore kanë pësuar dy viktimat femra kosovare (fëmijë 12 dhe 11 vjeç) pasi të njëjtat gjersa ishin duke kaluar rrugën, në vendkalimin e shënuar për këmbësor, janë goditur nga një veturë në lëvizje të cilën e drejtonte e dyshuara femër kosovare.

UBT

Viktimat janë dërguar në tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/