Leme Xhema në përkrahje të aksioneve për të ndihmuar familjet skamnore

Medvegjë- Me iniciativën e Fitim Sahitit e vizituam familjen Rexhepi, në fshatin Sfircë, komuna e Medvegjës. Nëna 97 vjeçare, me 3 djem të pamartuar dhe 2 prej tyre të sëmurë. Familja gjendet në varfëri të skajshme, dhe në gjendje të mjerueshme ka shkruar Leme Xhema.

“E falënderoj, Florim Sahitin, zëvendës kryetarin e kuvendit të komunës së Medvegjës, Fitim Sahitin kryetarin e Bashkësisë Islame në Medvegjë për kontributin dhe ndihmën e palodhshme që tërë këto vite i dhanë kësaj familje. Poashtu një falënderim shumë i madh për shoqatën humanitare “Amaneti”, me kryetarin Refik Memeti, me bashkëpunëtorët nga Bujanoci, për ndihmën ndaj kësaj familje dhe vizitat e shpeshta të familjeve me nevojë. llahu ju shpërbleftë! Ju lutemi ndihmojeni këtë familje” ka shkruar Leme Xhema./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).