Legjitimohet nga policia, i gjejnë substanca narkotike tek parku i qytetit në qendër

Gjilan – Policia e Kosovës, Drejtoria për hetimin e narkotikëve në Gjilan në bazë të planit operativ :”Stop drogave nëpër shkolla”, gjatë patrullimit kanë ndaluar të dyshuarin shqiptar për ta legjitimuar dhe kontrolluar në trupin e tij dhe i njëjti ka arritur që ta hedh në tok një qese të mbështjellë me substanca narkotike, e cila është konfiskuar dhe e cila ka rezultuar substancë narkotike e llojit mariuhan dhe pesha 1.3 gram.

I dyshimti është intervistuar nga policia në prani të avokatit mbrojtës. Me urdhër të prokurorit rasti procedohet në PTH në procedurë të rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).