Legjenda e muzikës shqipe, Sabri Fejzullahu ripërpunon disa nga këngët e tij të vjetra

Legjenda e muzikës shqiptare, Sabri Fejzullahu, ka ripërpunuar disa nga këngët e tij të vjetra të cilat në atë kohë qe u publikuan u shndërruan në hite.

Ditën e djeshme, ai në platformën e tij muzikore Youtube, publikojë kolazhin e këngëve të ripërpunuara me video.

Në këtë kolazh bëjnë pjesë këngët: Goditje ne zemër, Gjakun ma ke pi, jam shume keq, pse s’thashë te du dhe një fotografi.

Të ripërpunuara këto këngë, Sabri Fejzullahu, ka treguar serish se këto do të jenë hite të pavdekshme.

Fejzullahu në bazë të bagazhit të tij muzikorë, pa dyshim mund të konsiderohet si legjendë e muzikës shqipe. /IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS